Spadli z jahody

ilustrácia detskej knihy

Napísala: Dana Hlavatá
202A, Vydavateľstvo Perfekt

Kompletné ilustrovanie detskej knihy Spadli z jahody od známej slovenskej spisovateľky Dany Hlavatej. Pre knihu som kreslila obálku, predsádky a viac než 20 ilustráci vo vnútri. Jedná sa o príbeh dvojičiek Janky a Janka Jahodovcov, ktorí sa ocitnú v kúzelenej krajine, kde zažívajú neuveriteľné príbehy. Nie vždy vtipné, no mnohému sa naučia a taktiež sa stanú lepšími deťmi.

O statočnom Tobiášovi

ilustrácia detskej knihy

Napísala: Petra Jánská,
2022, Vydavateľstvo Fragment

Kompletné ilustrovanie detskej knihy O statočnom Tobiášovi od českej spisovateľky Petry Jánskej. Pre knihu som kreslila obálku, predsádky a 25 ilustrácií vo vnútri. Jedná sa o klasickú rozprávku, kde hlavný hrdina Tobiáš zažíva rôzne dobrodružstvá pri hľadaní stratenej princeznej. O tom, ako bude príbeh pokračovať, rozhoduje vždy čitateľ na konci kapitoly, a tak sa sám stáva tvorcom.

Kresby pre bábkové divadlo

propagačné ilustrácie

Kornéliany

autorská kniha

Texty písané 7-ročným dievčatkom pretvorené do podoby ilustrovanej knihy. Práca pozoruje, čo sa odohráva v mysli malého človeka, ako premýšľa a spája slová do viet pripomínajúcich básne vo veku, kedy sa ich sotva naučilo zachytiť písmom. Úprimné, čisté slovné vyjadrenie, bez cenzúry, v spojení s mojím imaginačným prejavom.

Zlatý jeleň

kniha ako výtvarné dielo