RoxanArt.sk • Knihy a ilustrácie

CZSKEN

Knihy a ilustrácie

Ako sa dá ilustrácia pojať?

Ilustrácia a kniha sú dva úzko spojené, takmer nerozlučné pojmy. Obraz môže slová na papieri buď „doslovne“ znázorniť a nenechať priveľa priestoru pre predstavivosť, alebo ju naopak podporiť náznakmi a rozvíriť čitateľovu fantáziu snovými obrazmi, ktoré ho prenesú do netušených svetov.

Čo pre vás môžem vytvoriť?

Nakreslím ilustrácie do vašej knihy i na jej obálku, do časopisu, k článkom, na blog, k textu... Vytvorím takisto celkový vizuál vášho písomného projektu.


Detská kniha O STATOČNOM TOBIÁŠOVI - Petra Jánská, 2022, Vydavateľstvo Fragment

Kompletné ilustrovanie detskej knihy O statočnom Tobiášovi od českej spisovateľky Petry Jánskej. Pre knihu som kreslila obálku, predsádky a 25 ilustrácií vo vnútri. Jedná sa o klasickú rozprávku, kde hlavný hrdina Tobiáš zažíva rôzne dobrodružstvá pri hľadaní stratenej princeznej. O tom, ako bude príbeh pokračovať, rozhoduje vždy čitateľ na konci kapitoly a tak sa sám stáva tvorcom.

Detská kniha SPADLI Z JAHODY - Dana Hlavatá, 2021, Vydavateľstvo Perfekt

Kompletné ilustrovanie detskej knihy Spadli z jahody od známej slovenskej spisovateľky Dany Hlavatej. Pre knihu som kreslila obálku, predsádky a viac než 20 ilustráci vo vnútri. Jedná sa o príbeh dvojičiek Janky a Janka Jahodovcov, ktorí sa ocitnú v kúzelenej krajine, kde zažívajú neuveriteľné príbehy. Nie vždy vtipné, no mnohému sa naučia a taktiež sa stanú lepšími deťmi.

Kniha Kornéliany

Texty písané 7-ročným dievčatkom pretvorené do podoby ilustrovanej knihy. Práca pozoruje, čo sa odohráva v mysli malého človeka, ako premýšľa a spája slová do viet pripomínajúcich básne vo veku, kedy sa ich sotva naučilo zachytiť písmom. Úprimné, čisté slovné vyjadrenie, bez cenzúry, v spojení s mojím imaginačným prejavom.

Kniha Zlatý jeleň

Metaforické zobrazenie pôvodného staroslovanského príbehu o božstve v podobe Zlatého jeleňa a dév, bývalých vládkyň lesa, ktoré predstavujú sily lákajúce človeka, pokušenia a túžby, ktorým máme odolávať, inak stratíme nadobudnuté poznanie a vedenie. Tento mýt sa dodnes na našom území zachoval v podobe rozprávky pre deti o Smolíčkovi a jeleňovi.

Mix rôznych ilustrácií

Kniha Čierne na bielom

Základ práce tvoria slová, ktoré pre mňa reprezentujú domov. Tieto pojmy som následne dala ľudom, ktorí pre mňa tvoria domov (rodine, priateľom a blízkym, vo veku od 6 do 81 rokov). Následne k týmto pojmom napísali výrazy, ktoré ich pri tom napadnú a na ich základe je vytvorená celá kniha. Dielo je tak akýmsi rozprávaním o tom, ako človek vníma domov od detstva, cez dospievanie, mladosť, dospelosť až po starobu, čo je v slovách jednoznačne vnímateľné.

Kniha Dedinská zabíjačka (Jiří Záček)

Ilustrácie

Webdesign Kresby na produkty Reklama, bannery Pozvánky, svadby, akcie Knihy a ilustrácie Voľná tvorba
Kontakt

Kontakt

MgA. Roxana Rojíková
E-mail: info@roxanart.sk
Telefón: +420 777 878 617
IČ: 10755535