MgA. Rojíková Roxana

O MNE

Kreslenie, čmáranie a potreba kreatívneho vyjadrenia sú mojou súčasťou už od ranného detstva. Pravdepodobne sa to so mnou nedalo vydržať, pretože už v piatich rokoch ma rodičia zapísali na Základnú umeleckú školu v mestečku na strednom Slovensku, odkiaľ pochádzam.

Neskôr som (ehm, už sama od seba) vyštudovala Animovanú tvorbu na Strednej umeleckej škole, no a posledných 9+ rokov žijem v Čechách, kde som svoje štúdium zavŕšila na Vysokej umeleckej škole ako Magistra umenia (MgA.) v dvoch odboroch: Ilustrácia a grafika a Intermediálna tvorba.

Za celú tú dobu ma kreslenie a vytváranie nových vecí neprestalo baviť, tešiť a napĺňať a veľmi rada sa s vami o túto moju viac než 25 ročnú vášeň podelím a prispejem k úspechu vášho podnikania či kráse vášho počínania.

Som názoru, že umenie, estetika i krása by sa nemali potichu a seriózne krčiť len za stenami veľkolepých múzeí a grandióznych galérií, prípadne v kreatívnych hlavách vysedávajúcich v alternatívnych kaviarňach márne čakať na svoje zhmotnenie. Umenie vždy bolo súčasťou našich životov. Obklopovalo ľudí v antickom Grécku, v starovekých chrámoch i v gotických katedrálach, v romantických či v rokokových príbytkoch a ešte nedávno k nám prehováralo napríklad skrz pôvabné secesné plagáty Alfonsa Muchy.

Tak prečo by nás nemohlo obklopovať aj dnes? Nevkusné reklamy, gýčovité billboardy, šablónovité obaly produktov a ďalšie nešváry modernej doby sa predsa môžu (a dajú) nahradiť jedinečnými obrazmi plnými fantázie, ľudských príbehov, ich myšlienok a snov. Poďme sa spoločne znovu obklopiť niečím s väčšou hodnotou, niečím, na čo sa sami chceme pozerať a čo nám bude prinášať radosť. A možno postupne vytvoriť trochu pozerateľnejší svet.